Gwarancja

 

WARUNKI GWARANCJI

 1. Wszystkie produkty GIPFEL objęte są 24  miesięczną gwarancją od daty zakupu przez końcowego klienta za wyjątkiem noży i sztućców.
 2. GIPFEL gwarantuje wymianę lub naprawę wszystkich przedmiotów ze stali nierdzewnej (za wyjątkiem noży i sztućców), które będą wykazywały wady materiałowe, konstrukcyjne lub wykonawcze podczas normalnego użytkowania w gospodarstwie domowym zgodnie z tym, co opisano w naszej instrukcji użytkowania. Wyklucza to uszkodzenia wynikające z nieprawidłowego użycia, przegrzania lub nadużycia, upuszczenia naczynia lub celowego uszkodzenia.
 3. Małe niedoskonałości i niewielkie różnice kolorów są normalne dla stali nierdzewnej.
 4. Chirurgiczna stal nierdzewna zmienia kolor po rozgrzaniu na kuchence i może stać się ciemniejsza, złoto brązowa w kierunku dna.
 5. Niewielkie niedoskonałości jak wgniecenia i zarysowania, które mogą pojawić się na stali nie są objęte niniejszą gwarancją. Nigdy nie należy stosować wysokiej temperatury, gdy gotuje się bez wody lub bez składników w naczyniu.
 6. Wysoka temperatura przyczynia się do powstania na dnie lub ścianach naczyń osadu o zabarwieniu kolorów tęczy, chodzi o nieszkodliwe zabarwienia dające się zlikwidować zwykłymi środkami do zmywania naczyń, z czasem na powierzchni garnków może pojawić się wapienny nalot, tak nazywa się kamień powstający w wyniku gotowania i rdzawe plamki. Podobny nalot, a także plamy od soli mineralnych niektórych produktów lekko przetrzeć gąbką zmoczoną w occie lub soku z cytryny. Można także zastosować środki myjące z dodatkiem kwasu cytrynowego. Odbarwienia, plamy i naloty tego typu nie podlegają reklamacji. Gdyby nie udało się Państwu tych zmian zlikwidować, proszę się nie martwic, jakość sporządzanych posiłków nie ulega pogorszeniu, a naczynia nie tracą swych wyjątkowych właściwości.
 7. Mierniki temperatury nie nadają się do piekarnika, nie nadają się również do zmywarki. Pomimo iż dobrze zadbany miernik będzie działał bardzo długo, nie należy go mocno dokręcać. Miernik jest raczej luźny, gdy jest dostarczony z fabryki i w takim stanie powinien się znajdować. Nie dokręcać miernika, ponieważ w środku powstanie niewielkie pęknięcie włoskowate, które w późniejszym okresie może doprowadzić do odłamania się miernika.
 8. Zestawy i komplety noży zalecamy myć ręcznie bez używania zmywarki, aby można było się nimi cieszyć przez lata bez specjalnych starań.
 9. Nie zostawiać naczyń, noży i sztućców na noc z resztkami żywności. Nie stosować cytrynowych detergentów do żadnych wyrobów ze stali nierdzewnej i nie używać cyklu suszenia w zmywarce.
 10. Wyżej wymienione czynniki atakują obojętną tlenową powłokę ochronną na stali i prowadzą do reakcji korozyjnych, które nie są objęte niniejszą gwarancją.
 11. W przypadku wystąpienia reakcji korozyjnej na stali nierdzewnej należy ją usunąć dobrym środkiem do czyszczenia tego typu stali. 

 

CZYSZCZENIE I PIELĘGNACJA

 1. Przed pierwszym użyciem powinni Państwo wszystkie części kompletu umyć gorącą wodą z płynem. Zazwyczaj wystarczy umyć komplet gorącą wodą z płynem, a następnie wytrzeć. Najlepiej jest myć naczynia zaraz po ich użyciu lub przynajmniej napełnić wodą z płynem do mycia. W ten sposób resztki nie przywrą do garnków i nie muszą Państwo tych suchych resztek odmaczać.
 2. Przy szczególnie mocnych zabrudzeniach proszę wlać trochę wody z płynem do garnka i krótko podgrzać. W ten sposób rozszerzą się delikatne pory. Za pomocą szorstkiej gąbki łatwo mogą Państwo usunąć pozostałe zabrudzenia. Delikatnie i bez trudu usuwane są przypalenia, tłuszcz, kamień i ślady po wodzie.
 3. Do czyszczenia nie używać urządzeń z metalu. Proszę nie stosować środków szorujących do czyszczenia zewnętrznych powierzchni, ponieważ wysoki połysk mógłby ulec zmatowieniu.

 

KOSMETYKA

Przebarwienia powstałe z powodu wysokiej temperatury można łatwo usunąć za pomocą rozcieńczonego octu. Do pielęgnacji powierzchni ze stali szlachetnej nadaje się też dobrze środek do czyszczenia stali. Wszystkie części ze stali szlachetnej nadają się do mycia w zmywarce.