O Firmie

                                 

Na zdrowy styl życia wpływają: odpowiednia ilość snu, uprawianie sportu, stały rytm dnia, a przede wszystkim prawidłowe odżywianie. 
Firma Gipfel doskonale wie, w jaki sposób wspomóc zdrowy styl życia odpowiednimi naczyniami. 
 
Naszą znajomość z Państwem chcielibyśmy rozpocząć od historii firmy, która została założona na początku XXI wieku przez grupę doświadczonych specjalistów z pasją z Hansem Kornerem - znanym niemieckim designerem - na czele. 
 
 
Projektując i tworząc kolekcje naczyń, firma Gipfel miała jasny priorytet: głównym celem naszych działań jest podtrzymywanie zdrowego stylu życia. Zaś połączenie wyłącznie ekologicznych materiałów, z których wykonywane są nasze produkty z oryginalnym i wyrazistym designem wyznaczyło nowy kierunek rozwoju w naszej branży. 
 
W ciągu krótkiego okresu inżynierowie i projektanci Gipfel potrafili sprostać postawionym sobie zadaniom i z dużym powodzeniem zaprezentowali swoje dzieło na wystawie międzynarodowej we Frankfurcie nad Menem.
 
Obecnie marka Gipfel istnieje już w ponad dwudziestu krajach świata, sprzedając swoje produkty poprzez sieci sklepów firmowych, a w 2006 roku pojawiła się na polskim rynku.
 
Nasze zakłady produkcyjne rozszerzały się od południowo-wschodniej Azji aż po Europę, pozostawiając niezmienną jakość swoich produktów, trafiając w gust estetyczny klientów oraz rozwijając jednocześnie zdrowe technologie przygotowywania żywności. .
 
Zanim nasze produkty trafią do Państwa kuchni, przechodzą długie i dokładne testy. Dlatego jesteśmy przekonani, że jeśli raz spróbują Państwo przygotować jedzenie w naszych naczyniach, to zostaną Państwo naszymi przyjaciółmi na długie lata.  Dlatego też z pełną świadomością nazywamy nasze produkty naczyniami długowieczności.
Proponujemy Państwu produkty nowej ery, które zrobią duże zamieszanie na rynku naczyń.  Innowacje wprowadzone do produkcji naczyń Gipfel sprawiają, że są to naczynia przyszłości. Sukces odniesiony w wielu krajach, gdzie naczynia z powłoką granitową  biją wszelkie rekordy sprzedaży, daje nam prawdziwy powód do dumy. 
 
Gipfel BioEco nie stanowi wyłącznie konkurencji dla tradycyjnych tendencji w produkcji naczyń. Jest to rozszerzanie horyzontu i kształtowanie nowego kierunku rozwoju branży.
 
Gipfel BioEco - przyciągające wzrok, wyraziste i niezwykle trwałe naczynia nowej ery, które zadziwią Państwa swoją użytecznością. Nasze naczynia nie wydzielają szkodliwych substancji podczas nagrzewania, nie wymagają używania oleju, są odporne na zarysowania nawet przy użyciu metalowych akcesoriów, nie przypalają potraw i codziennie cieszą wzrok swoją niezwykłą formą.  
 
Ekologiczna powłoka w pełni bezpieczna dla człowieka
 
Powłoka w  99,9% składa się z naturalnych materiałów
 
Naczynia nie zawierają ołowiu i kadmu
 
Wysokie przewodzenie ciepła nawet przy gotowaniu na małym ogniu
 
Doskonałe rozprowadzenie podczerwieni w celu równomiernego nagrzewania się pożywienia
 
Powłoka chroni potrawy przed przypalaniem się
 
Bardzo łatwe do czyszczenia - wystarczy niewielka ilość środka myjącego
 
Wyraziste i nasycone kolory są ozdobą każdej kuchni
 
Nie powodują reakcji z substancjami kwasowymi i zasadowymi
 
Wykonane zgodnie z technologią Gipfel Bioeco
 
Przy produkcji ceramicznej powłoki Gipfel  wykorzystywana jest  najnowsza technologia i dzięki temu jest ona bezpiecznym, trwałym, praktycznym, ekologicznym i  zapobiegającym przypalaniu potraw materiałem.
 
 
Ekologia:
Powłoka Gipfel marmur-granit jest nieszkodliwa dla środowiska  i organizmu człowieka, ponieważ jej podstawowymi składnikami są  granit-marmur .
Przy produkcji powłoki nie jest wykorzystywany kwas perfluorooktanowy, który tym samym nie występuje nawet w śladowych ilościach w naczyniach. Powłoka nie zawiera metali ciężkich takich jak kadm, ołów i rtęć.
 
 
Trwałość:
Dzięki odporności powłoki granitowo -marmurowej na zadrapania i wysokie temperatury, zachowuje ona swoje zapobiegające przypalaniu właściwości nawet przy wielokrotnym i częstym wykorzystywaniu. Powłokę  jest niezwykle łatwo utrzymać w czystości. Dzięki temu przygotowywanie potraw i czyszczenie stają się znacznie prostsze.
 
 
Praktyczność:
Naczynia Gipfel z powłoką granitową pozwalają oszczędzić energię elektryczną, a przygotowywanie potraw staje się szybsze i łatwiejsze. Dzięki wysokiemu przewodnictwu, cyrkulacja ciepła w powłoce  jest bardzo efektywna. Wyjątkowe właściwości powłoki pozwalają ciepłu wnikać na głębokość do 3 cm, co sprawia, że potrawa przygotowuje się równomiernie, a nie tylko z góry.
 
 
Nieprzywieralność:
Marmurowa powłoka Gipfel - najnowszy produkt nanotechnologii, w produkcji którego wykorzystywane są wyłącznie naturalne materiały (kamienie i piasek).
 
W naczyniach Gipfel z powłoką BioEco można przygotowywać dania, używając minimalnej ilości oleju. Dodatkowo czyszczenie  - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz -  zajmuje kilka sekund.
 
Zaletą powłoki  BioEco jest jej trwałość i utrzymywanie się właściwości zapobiegających przypalaniu nawet  przy częstym i wielokrotnym użytkowaniu.